"Aizgavēņa grīstavys" (2013.)

Meteņu laikam beidzoties, Līvānu KC notika teātru saiets “ Aizgavēņa grīstavys”. Uz šo pasākumu ieradās mūsu teātra kolektīva draugi no Viļāniem un Lietuvas pilsētas Taujenes. Pasākuma Saimniece Ilze Kārkle iepazīstināja skatītājus un kolektīvu dalībniekus ar mūsu novada Meteņu tradīcijām un izskaidroja, kas ir Aizgavēņa grīstavys. Metenis apmētāja ar zelta pogām un aplaistīja skatītājus un dalībniekus, lai šis gads ir ražīgs.

Kā pirmie uzstājās Līvānu amatierteātra kolektīvs ar režisores Ilzes Kārkles iestudēto uzvedumu “ Par ziediem”, kas ir veidots pēc A.Sakses “ Pasakas par ziediem”. Teicēja Ināra Jačmenkina ieveda skaisto pasaku “ Jasmīns” un “Īriss” noskaņās, bet ziedu lomas izdzīvoja kolektīva dalībnieki.

Aizgavēņa grīstavys

Aizgavēņa grīstavys

Aizgavēņa grīstavys

Pēc pārtraukuma skatītāji devās uz mazo zāli, kur viņus gaidīja Viļānu teātris “Kas ir, tas ir”. Viņi atveda Tālivalža viencēlienu “ Jāru slimeiba” ar kuru mūs iepazīstināja režisore Ināra Grietiņa. Tas ir jautrs un pamācošs stāsts par skopas saimnieces un atjautīgu vīru darbībām lauku sētā.

Aizgavēņa grīstavys

Aizgavēņa grīstavys

Aizgavēņa grīstavys

Jaunais režisors Oskars Bērziņš un Rožupes jauniešu teātris atveda Imanta Ziedoņa un Kārļa Skalbes prozas kompozīciju “ Mārtiņrožu stāsti ”. Skatītāji sajuta to mīlestību un lepnumu uz savu valsti un zemi, ko uzvedumā ielika jaunie aktieri un režisors.

Aizgavēņa grīstavys

Aizgavēņa grīstavys

Pie mums viesojās Lietuvas Taujenes pilsētas KN teātris “ Bičiuliai” jeb Strops. Viņi atveda parādīt D. Čepauskaites lugu “ Pupas”. Ar lugas saturu un režisori Laimu Jančauskaiti mūs iepazīstināja sarīkojuma saimniece Ilze Kārkle. Mēs varējām sekot vecīšu pāra pārdzīvojumiem un sarunām par dzīvi, kad viņi iestrēguši liftā. Tas nekas, ka izrāde notika lietuviešu valodā, tas netraucēja sekot reizē traģiskajiem un komiskajiem notikumiem uz skatuves.

Aizgavēņa grīstavys

Aizgavēņa grīstavys

Aizgavēņa grīstavys

Skatītāji mājās devās atpūtušies un labā noskaņojumā. Viņiem patika tas, ka katrs uzvedums bija ļoti atšķirīgs, to var teikt par iestudējumu saturu un formu. Atnākušie līvānieši izteica vēlēšanos piedalīties šādā pasākumā arī nākošgad. “Aizgavēņa grīstavu” teātra kolektīvi vakaru noslēdza improvizētā Teātra Krodziņā, kur dalībnieki vakariņoja, atpūtās un uzdejoja. Tā tika stiprinātas teātru kolektīvu draudzības saites.

Iespaidos dalījās: Ludmila Anna Puškeire

 
© 2009 - 2016 Līvānu novada kultūras centra amatierteātris
Izstrāde un dizains no: arnico