"Es pazinu tēva sētu"

Māra Rītupe

Iestudējusi: Rima Līvmane

Lugu sākām iestudēt 2006.gada pavasarī. Lugas pirmizrāde notika 2006.gada Līvānu pilsētas svētkos, kā brīvdabas izrāde Dubnas krastā. Pilsētas iedzīvotājiem un viesiem izrāde ļoti patika.

Drīz vien sekoja uzaicinājumi no pašu novada un rajona kultūras namiem, arī no kaimiņu rajoniem. Ar šo lugu piedalījāmies teātru salidojumā Viļānos.

2006.gada rudenī kolektīva vadību uzņēmās Ilze Kārkle. Sezonas laikā turpināja spēlēt M. Rītupes lugu "Es pazinu tēva sētu". Ar šo izrādi 2007.gadā piedalījāmies starptautiskajā teātru festivālā "Camera obscura" Ukmerģē (Lietuva). 2008.gadā, sakarā ar kultūras nama kapitālremontu, vairāk sniedzām brīvdabas izrādes. Vasarā mēģinājumi notika brīvā dabā.

Lomu tēlotāji:

Marta - Ludmila Puškeire
Andrejs - Ēriks Mazjānis
Eiženija - Sarmīte Ručevska
Monvīds - Jānis Markots
Apolonija - Ilze Kārkle
Gusts - Normunds Upītis
Emīlija - Ināra Ivanova
Zelma - Sandra Mukāne

Mūzikas autors - Māris Elksnis

Ieskats izrādēs

Skats no izrādes - Skaista mana tēva sēta

Skats no izrādes - Skaista mana tēva sēta

Skats no izrādes - Skaista mana tēva sēta

Skats no izrādes - Skaista mana tēva sēta

Skats no izrādes - Skaista mana tēva sēta

Skats no izrādes - Skaista mana tēva sēta

Atgadījumi

Ir bijuši gadījumi, kad viesizrādēs ir aizmirsts paņemt līdzi kāds rekvizīts vai dekorāciju daļa. Uz festivālu Ukmerģē nebija paņemtas mājas durvis, bet netīšām līdzi ielikušies lieki logu aizskari. Radās doma durvis aizvietot ar aizkariem un izskatījās pēc ieejas verandā. Tā, kopīgiem spēkiem, kolektīvs iziet no dažādām kutelīgām situācijām.

Tā viesojoties Galēnu k/n, saimniecei (Ludmilai Puškeirei) iznākot no mājas pagalmā, rokā palika durvju rokturis. Nekas neatlika kā ielikt savu tekstu un norīkot saimnieku (Ēriku Mazjāni) salabot durvis. Toties saimniekam, sirdslēkmes skatā, krītot saplīsa bikses. Pienācās pušumu spraust ciet ar drošības adatu. Tā kā tērpi bija sameklēti atbilstošosi 70. - 80. gadu modei, tad par diegu drošību nevar galvot. Kolhoza iemetējai Zelmai (Sandra Mukāne), enerģiski darbojoties uz skatuves, pa sānu šuvi pārplīsa kleita, bet aktrise nesamulsa. Viņa šo notikumu veiksmīgi apspēlēja un tas kļuva no "defekta par efektu".

 
© 2009 - 2016 Līvānu novada kultūras centra amatierteātris
Izstrāde un dizains no: arnico